TACTICAL CUP 2013

12.května 2013 proběhl 5.ročník závodu TACTICAL CUP, tradičně pořádaný na střelnici Fox Chloumek u Mělníka společností Base47 a Alešem Vondráčkem z Akademie Aegis.

Na závod zaměřený na obrannou/praktickou střelbu přijelo 88 účastníků z ČR, Slovenska a Německa a bylo pro ně připraveno 5 situací: 3 pro kombinaci dlouhá-krátká zbraň, 1 samostatně pro dlouhou a 1 pro krátkou.

I letos jsme se snažili vymyslet zajímavé náměty situací, s několika novými prvky, které měly průběh závodu zpestřit a samozřejmě i prověřit střelecké dovednosti. Stejně jako loni se “odjišťovala bomba”, tentokrát zadáním číselného kódu, ale asi nejzajímavější byla situace komletně absolvovaná v protiplynové masce resp. ta, na které se startovalo na “rychlém laně” a střílelo z nestabilní podložky imitující vyloďovací člun :-) Představu si jistě uděláte z fotogalerie a videa…

Na níže uvedených odkazech najdete výsledkové listiny jednotlivých situací vč. jejich nákresů a celkové pořadí, které je tvořeno součtem pořadí ze situací 1-4.

Stage 1-http://www.base47.cz/stahnout-soubor/18.pdf

Stage 2-http://www.base47.cz/stahnout-soubor/19.pdf

Stage 3-http://www.base47.cz/stahnout-soubor/20.pdf

Stage 4-http://www.base47.cz/stahnout-soubor/21.pdf

Stage 5-http://www.base47.cz/stahnout-soubor/22.pdf po přepočítání

Celkové výsledky-http://www.base47.cz/stahnout-soubor/23.pdf

 

Už původní záměr sice počítal se samostatným vyhodnocením vítěze situace č.5, ale samozřejmě také se započtením do celkových výsledků. Všichni střelci stříleli situaci 5 v rámci organizace závodu jako svou poslední a i díky svému obsahu tak mohla/měla mít “šanci” zamíchat celkovým pořadím…

 

Bohužel došlo k chybě vyhodnocovacího programu, který díky konstrukci výsledku (poměr času a bodů - v tomto případě jen za 2 zásahy) špatně seřadil lidi se záporným koeficientem, s čímž jsme nepočítali resp. jsme při přípravě závodu tuhle chybu včas neobjevili. Na problém se přišlo v momentě, kdy bylo všechno spočítané, vytisknuté…Bylo skoro 18hod. a desítky střelců čekali na vyhlášení. A co teď? Vyhlásit závod se silně zkreslenými výsledky na situaci 5 u zhruba třetiny střelců? To určitě ne. Začít vše ručně přepočítávat a odložit vyhlášení výsledků minimálně o hodinu nebo spíš víc? To taky nebylo schůdné.

V tlaku situace udělal ředitel závodu rozhodnutí o přepočítání celkových výsledků ze správných údajů “pouze” ze situací 1-4, které reprezentovaly 117 ze 119 hodnocených zásahů závodu.

Nás organizátory to, veřte, hodně mrzí, ale stalo se a omlouváme se za to a do příště vše vyřešíme. I když se nepodařilo dodržet náš původní záměr, který mohl dát závodu to “něco navíc”, o co se každý rok snažíme, celkové výsledky objektivně odráží výkony střelců a jsou spravedlivé. 

Jménem všech organizátorů děkujeme všem střelcům za účast a budeme se těšit zase (snad) za rok na Tactical Cupu 2014 :-)

Poděkování také patří partnerům závodu, kteří spojují své jméno s touto akcí a poskytují hodnotné ceny výtězům – MPI CZ, Armed, S-Gear, SPM Liberec, No Limit Surplus, Revision, MůjNůž.cz, AlsaPro, Rescue, Czech Association of Combat Medics, Beareka, , střelnice Čekanice

 

Za tým TC2013 Aleš Vondráček a  Martin Potocký